O nás

O nás

Tim

Inštruktor Molchanovs education system

Aktívny pretekár

“Verím, že spolu objavíme nové lokality a zažijeme veľa nezabudnuteľných zážitkov pod vodnou hladinou.”

Potápať som sa učil už ako dieťa, pretože ma k tomu viedol môj otec, aktívny technický potápač. Vodu som miloval v každom skupenstve, a keďže som sa narodil v Tatrách, vyhral sneh a stal som sa lyžiarom. Po ukončení kariéry mi chýbala voda, a tak som sa rozhodol vrátiť ku svojim koreňom.

Po niekoľkých hodinách strávených v bazéne som vedel, že freediving je šport, ktorému sa chcem venovať aj v budúcnosti. Moja cesta viedla cez bazénový kurz a tri hĺbkové kurzy, ktoré ma inšpirovali k tomu, že chcem svoje skúsenosti a schopnosti odovzdávať ďalej. Môj sen sa splnil, keď som spoznal Pavla Tomma, ktorý dal mojej námahe, vytrvalosti a nadšeniu jasné rysy. Pod jeho vedením som sa stal inštruktorom systému Molchanovs education.

V spolupráci s Apnoe Space vzdelávame nových freediverov, ktorým poskytujeme možnosť nielen stať sa členom komunity, ale aj objavovať nové miesta vrámci Slovenska, ale aj mimo neho. Mojim cieľom je ukázať ľuďom, že freediving je šport pre každého, a každý si v ňom nájde svoju záľubu.

 

Tomáš

Molchanovs education W3 assistant

Aktívny pretekár
Milovník výberovej kávy s láskou k vode.

Do vody ma hodili už ako polročného. Doslova. Milovníkom vody som už ostal a ako osem ročný som začal so športovým plávaním. V tom období som sa naučil cenné lekcie do života, ako discilpína, pravidelný a zodpovedný tréning, a najmä motiváciu posúvať sa ďalej.

Na dovolenkách pri mori ma odmalička zaujímali rybičky vo vode a už ako dieťa som začal so šnorchlovaním. Časom som objavil freediving, ktorý mi ukázal cestu, ako si pobyt pod vodnou hladinou predĺžiť a skrášliť. Absolvovaním troch hĺbkových kurzov a testov som sa stal asistentom inštruktora, a rád vám zodpoviem akékoľvek otázky.

Prepracovaný vzdelávací a tréningový systém Molchanovs prináša do sveta freedivingu niečo úplne nové a unikátne. Okrem kurzov všetkých úrovní prináša aj následný tréningový program. Ten poskytuje platforma, ktorá umožňuje prístup k najnovšiemu vzdelávaniu, tréningovému programu, workoutu a výzvam, ku ktorým sa aktívne pripájame. Zakladateľmi sú Natalia a Alexey Molchanovci. Natalia je doteraz najoceňovanejším freediverom histórie. V priebehu svojej kariéry vytvorila 41 svetových rekordov a získala 23 zlatých medailí na majstrovstvách sveta. Jej syn Alexey je aktívnym freediverom, niekoľkonásobným svetovým šampiónom a držiteľom mnohých svetových rekordov.

Molchanovs Movement

Jedinečný prístup k individuálnemu tréningu prináša WoW – Workout of the Week (v preklade tréning týždňa). Je zostavený elitnými freedivermi ako Alexey Molchanov, Thibault Guignes alebo Adam Stern. Tento program má viacero častí, a každým týždňom je zložitejší. Zahŕňa cvičenia pre bazénové a hĺbkové disciplíny, techniky dýchania, mentálnu prípravu, rozvíja flexibilitu a fyzickú silu. Okrem toho obsahuje aj cviky na zlepšenie techniky vyrovnávania tlaku, ktoré sú pre freediving nenahraditeľné. Toto je jedným z dôvodov, pre ktoré sa ľudia rozhodujú práve pre Molchanovs voči iným školám. U nás to certifikátom z kurzu nekončí, ale začína.

Molchanovs kurzy

Všetky freedivingové kurzy Molchanovs sa skladajú z troch častí. Je to teoretická časť (T), bazénová časť (Lap) a hĺbková časť (Wave). Existujú dve možnosti, ako kurz absolvovať. Buď kompletné Wave (pretože zahŕňa poznatky aj z bazénovej aj hĺbkovej časti), alebo Lap a Wave zvlášť. Možnosť rozdeliť kurz prináša veľa výhod. Môžeš absolvovať kompletnú teóriu celého kurzu a praktickú bazénovú časť, a týmto získať certifikáciu Molchanovs Lap 1, 2 alebo 3 a zároveň prístup k Molchanovs komunite a tréningom. Potom môžeš absolvovať hĺbkovú nadstavbu a upgradovať Lap na Wave, alebo môžeš pokračovať ďalším kurzom na úrovni Lap. Jednou z výhod rozdelenia je takisto zimná bazénová príprava a letná hĺbková sezóna.

Kompletné freedivingové kurzy Wave organizujeme na niekoľkých miestach, vždy sa snažíme vyjsť v ústrety záujemcom, v spolupráci s viacerými freedivingovými centrami. Chceme, aby si mal vždy možnosť potápať sa k maximálnej hranici daného levelu, čo je 20, 30 alebo 40m. Absolvovať kurz bez prístupu k dostatočnej hĺbke nie je cesta, ktorou chceme ísť. Až správnym tréningom v daných hĺbkach sa z teba stane kompletný freediver.

Bazénové kurzy Lap absolvujeme vo viacerých mestách na Slovensku. 

Pre aktuálnu ponuku nás neváhajte kontaktovať.