Destinácie

“Bazén je místo, kde trénujeme. Moře je místo, kde se z nás stane freediver” Pavel Tomm

Z domácich vôd navštevujeme najmä Point40, ktorý sa nachádza na Veľkých Košariskách v Dunajskej Lužnej. Ich najväčšou výhodou je hĺbka 40m, množstvo rýb a kvalita vody. Na Košariskách sa dá trénovať už na jar, a častokrát sa dá vydržať až do neskorej zimy. S klesajúcou teplotou okolia prudko stúpa priehľadnosť vody a jazero odkrýva svoje dno s viditelnosťou viac ako 25-30m. V chladnom zimnom počasí je radosťou vytiahnuť hrubší neoprén a nechať sa očariť jazerom, ktoré Vás odmení krásnym divadlom v podobe húfov kaprov, karasov, amurov a tolstolobikov.

Naša ďalšia obľúbená destinácia je Hlboké jazero (prezývané Guláška) v Senci, a to najmä potápačská základňa DiveINN, v ktorej nájdeme množstvo podvodných atrakcií v dostupných hĺbkach. Skrývajú sa tu autá, člny, telefónna búdka, šťuky, kapre alebo aj sumce.

Zo zahraničných lokalít je tradičné Chorvátsko, Egypt či Grécko, kde sú na mnohých miestach skvelé podmienky na hlboké ponory, a aj krásne a pestrofarbné okolie plné morského života. Nám sa veľmi páči aj na Tenerife, kde sme sa v roku 2021 utvrdili v odvážnej myšlienke založiť náš klub.